Przejdź do głównej zawartości

Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka? -realizacja projektu w klasie IA

Ile jest papieru w rolce? Ciekawe czy ktoś się kiedyś nad tym zastanawiał. Na jednych z zajęć  podjęliśmy takie wyznawanie Próbowaliśmy bez linijki zmierzyć  rolkę papieru. Pomysły były rożne:można to zrobić za pomocą części ciała, swoją dłonią, kciukiem, łokciem, dowolną częścią ciała, na koniec stopą.


                                  

                                     Tadek,   mierzy  paluszkami 😀

Marysia, kombinuje  ...............





Zosia, chyba  wykorzysta  nasze znaki.  



Wiktor, zaraz zacznie pomiar  ciekawe jak to zrobi  .....
Karolinki noga  sprawdza się idealnie w roli  miarki.



Chętnie  to zrobimy  swoimi sposobami.


Zosia mierzy stopami, Wiktor, Marysia i Kamil  palcami. Karolinka z zaciekawieniem obserwuje ich pracę.



Marysia liczy paluszki , Zosia doszła do wniosku ,że skuteczny bedzie pomiar stopami.



Tadek paluszkami zmierzy  długość rolki. Karolinka stosuje swoją metodę niezawodna "lewa noga".  Ciekawe  jaki sposób wybierze Ania ??????



 Na koniec naszych działań doszliśmy do wniosku  że każdy człowiek jest inny, a zatem inne są jednostki miary. Dlatego trudno jest porównywać długości zmierzone w stopach z długościami zmierzonymi w łokciach itp. Tym samym bardzo łatwo o błędy pomiaru.

Bardzo dobrze ,że mamy linijki miarki krawieckie , itp.


Zadanie czwarte wykonane 👍😀   zaznaczamy   w naszym indeksie 









Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W klasie Ia dobrze się bawimy i chętnie uczymy

 

Jak korzystać z Baltiego ?

Baltie 3 Nauka programowania i kodowania-  po raz kolejny W związku z zapytaniami na temat sposobu korzystania z programu Baltie 3 oraz zapytań  na temat programu udzielam odpowiedzi: Wszystko jest dokładnie opisane tutaj. http://www.baltie.pl/pl/Start123.asp   Polecam dokładnie przeczytasz i wypróbować wszystkie informacje, które są opisane w punktach 1 - 6 w żółtej  ramce na stronie głównej www.baltie.pl. Do korzystanie z Baltiego nie jest potrzebne konto, to jest potrzebne tylko do platformy testowej oraz konkursów - na stronie www.baltie.net. Wszystko jest bezpłatne.Jeśli ktoś ma ochotę rozpocząć pracę na platformie , wystarczy Wystarczy pisemna zgoda rodziców i już mogę Ci założyć konto SGP (Wiesława Kaczmarczyk- wychowawczyni klasy IIIa). W naszej szkole jest już zarejestrowanych 19 osób.   Gdy już uczniowie mają swoje konto SGP, to mogą pracować na platformie www.baltie.net.  

Przepis na udany rok szkolny

Tak szybko minął czas wakacji. Myślę ,że wszyscy odpoczęliśmy i z radością wrócimy do szkoły. Przesyłam przepis na udany rok szkolny , może warto spróbować, oczywiście składniki można dodać zgodnie z gustem i smakiem : Składniki: 12 miesięcy oczyścić je dokładnie z lęku, smutku, rozczarowania i małostkowości Spora porcja  pracy 2 kawałki pogody 2 kawałki radości 4 duże łyżki humoru porcja tolerancji odrobina taktu szczypta ironii duża ilość miłości  Sposób wykonania: Dzielimy każdy miesiąc na 30 lub 31 części. Musimy pamiętać aby luty podzielić na 28 części a w szczególnym przypadku na 29. Dodajemy pozostałe składniki.Na koniec podlewamy dużą ilością miłości. Gotową masę dekorujemy bukietem uprzejmości i spożywamy codziennie ze smakiem z ogromną filiżanką orzeźwiającej wiary.  Smacznego !!!!! ⋅